"Co chciałbyś robić jak będziesz dorosły?"

Magia chwil

Wychowałem się na dobrej fotografii reportażowej

Dyskretnie i naturalnie

Fotografia ślubna

Kochani,

Pamiętam jak miałem 13 lat. To były czasy gdzie dużo grałem w piłkę i był to mój prawie cały świat. Chyba każdy chłopiec tak ma. Któregoś letniego dnia poszedłem po mojego kolegę i tuż przed wyjściem razem na dwór zaczepiła mnie jego Mama i zadała mi pytanie: co chciałbyś robić jak będziesz dorosły? Pamiętam ten wąski korytarz i moją odpowiedź: chciałbym widzieć to co jest nie jest widoczne. Dopiero dziś uświadamiam sobie jak bardzo ważna to była odpowiedź, wiedząc kim jestem, czym się zajmuję i co kocham.

Od zawsze próbowałem zrozumieć fenomen zatrzymania chwili. Wyobrażam sobie, że jeden dzień składa się z miliona małych chwil. Jedna chwila, za chwilę druga. Tej pierwszej już nie ma. Tylko fotografia potrafi zatrzymać jedną chwilę na zawsze. Ta ciekawość doprowadziła mnie do tego, że jako nastolatek chwyciłem za aparat. Widziałem, że dzięki temu mogę zapisywać moje życie na zawsze, że nic już nie ucieknie. To były czasy fotografii analogowej. Każda z fotografii musiała być przemyślana. Tak wiele mnie to nauczyło. To pchnęło mnie dalej by uczyć się fotografii. Przez 5 lat chodziłem do Technikum Fototechnicznego, potem Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku i na końcu łódzka szkoła filmowa.

Od zawsze dobrze czułem się w fotografii dokumentalnej i reportażowej. Wychowałem się na takiej fotografii, a moim ówczesnym fotograficznym autorytetem był Krzysztof Miller (1962-2016), który po latach siedział obok mnie w szkolnej ławce. Aspirowałem do bycia fotoreporterem w prasie i przez krótki czas nim byłem. To zamiłowanie do reportażu pozwoliło mi na sfotografowanie pierwszego ślubu moich znajomych. Wtedy nie sądziłem, że z biegiem czasu będzie to jedna z moich największych misji tuż obok miłości do podróżowania. Uwielbiam obserwować.

Chciałem zatem z największą przyjemnością zaprosić Was do współpracy. Dobry fotograf ślubny to nie tylko piękne fotografie, ale też poczucie, że macie obok siebie przyjaciela, który w każdej chwili Wam pomoże. Ślub to ogrom stresu, więc zawsze staram się pomagać. Wszystko dzięki temu, że od lat obserwuję i fotografuję uroczystości ślubne. Nabyte doświadczenie pozwala na zachowanie spokoju i udzielaniu dobrych rad. Oczywiście ja też się stresuję przed każdym ślubem, bo stres jest dobrą motywacją do działania.

Fotografuję dyskretnie, nigdy się nie narzucam, uważam że jest to jedna z najlepszych metod w uzyskaniu naturalnych fotografii, które chyba najbardziej oddają urok moich zdjeć.

W mojej ofercie znajdziecie Państwo cały zakres związany z fotografią ślubną. Od sesji narzeczeńskiej, przez przygotowania, błogosławieństwo, zaślubiny, wesele po sesję ślubną innego dnia. W moich pakietach znajdą Państwo też szereg bogatych wydruków, które przez lata będą przywoływać najcieplejsze emocje. To jest najpiękniejsze.

Chętnie podczas spotkania opowiem Państwu więcej o tym jak wygląda współpraca, a także posunę kilka fajnych inspiracji do zorganizowania własnej uroczystości. Każda moja Para Młoda otrzymuje ode mnie mój "mały" fotograficzny przewodnik w którym zapisane są najważniejsze rzeczy związane z całą uroczystością zaślubin. Z doświadczenia wiem, że bardzo pomaga to wszystkim Parom.

Obecnie pracuję głównie na ternie Mazowsza (Warszawa), ale dojazd w dowolne miejsce w Polsce (a także za granicą) nie stanowi dla mnie problemu.

Posiadam uprawienia i zgodę na wykonywanie fotografii z uroczystości kościelnych.

• fotograficzne sesje narzeczeńskie (w Polsce i za granicą)
• fotograficzne sesje rodzinne
• fotograficzne sesje ciążowe w plenerze
• fotograficzne sesje poślubne (w Polsce i za granicą)
• fotograficzne reportaże z dnia zaślubin
• pełna fotografia ślubna

• fotoksiążki
• albumy fotograficzne
• odbitki fotograficzne

• filmowe sesje narzeczeńskie
• filmowe podziękowania dla rodziców

Od 21 czerwca do 30 czerwca przy rezerwacji terminu na reportaż uroczystości ślubnej i weselnej, sesja narzeczeńska w prezencie!

PAKIET A PAKIET B PAKIET C PAKIET D
X X Sesja ślubna lub narzeczeńska** Sesja narzeczeńska
X Przygotowania Przygotowania Przygotowania
Uroczystość zaślubin Uroczystość zaślubin Uroczystość zaślubin Uroczystość zaślubin
Obiad / Wesele* Obiad / Wesele* Obiad / Wesele* Obiad / Wesele*
Mini plenerek (tego samego dnia) Mini plenerek (tego samego dnia) Mini plenerek (tego samego dnia) Mini plenerek (tego samego dnia)
X X Sesja ślubna lub narzeczeńska** Sesja ślubna (innego dnia)
100 fotografii w formacie 15x23 cm w drewnianym pudełku 100 fotografii w formacie 15x23 cm w drewnianym pudełku 120 fotografii w formacie 15x23 cm w drewnianym pudełku 150 fotografii w formacie 15x23 cm w drewnianym pudełku
Pamięć USB (drewniana) Pamięć USB (drewniana) Pamięć USB (drewniana) Pamięć USB (drewniana)
X X  

Pakiet Rodzice
(2 pudełka oprawione tkaniną zawierające po 50 fotografii w formacie 15x23 cm)***

 

Pakiet Rodzice
(2 pudełka oprawione tkaniną zawierające po 100 fotografii w formacie 15x23 cm)***

X Fotoksiążka
20x30 cm
(10 rozkładówek na grubej stronie)
Fotoksiążka
20x20 lub 20x30 cm
(12 /10 rozkładówek na grubej stronie)
Fotoksiążka
20x20 lub 20x30 lub 30x30 cm (15 / 12 / 10 rozkładówek na grubej stronie)
Min. 450 fotografii Min. 550 fotografii Min. 700 fotografii Min. 900 fotografii
Galeria on-line (na hasło) Galeria on-line (na hasło) Galeria on-line (na hasło) Galeria on-line (na hasło)
Dojazd na terenie woj. Mazowieckiego Dojazd na terenie woj. Mazowieckiego Dojazd na terenie woj. Mazowieckiego Dojazd na terenie woj. Mazowieckiego

*) W ofercie posiadam specjalny cennik dla uroczystości w postaci uroczystego obiadu (np. do 2-3h fotografowania) bez tradycyjnego wesela do północy
**) W pakiecie do wyboru jedna z dwóch sesji. Sesja narzeczeńska lub sesja poślubna. Obie sesje są dostępnie niezależnie w pakiecie D

***) Pudełka można zamienić na fotoksiążki z cienką kartą (20x30 cm / 20 stron dla pakietu C oraz 20x30 cm / 24 strony dla pakietu D)

Całą ofertę wraz z cenami otrzymają Państwo drogą elektroniczną

Pakiety są jedynie sugerowaną propozycją, każdy z nich można dowolnie modyfikować.

Każdy pakiet zawiera autorsko wybrane min. 100 odbitek fotograficznych w formacie 15x23 cm, zapakowane w stylowe drewniane pudełko wraz z indywidualnym grawerem. Pakiety zawierają drewnianą pamięć USB z minimum 450 fotografiami (proszę zwrócić uwagę na pakiet oraz minimalną ilość fotografii) w wysokiej rozdzielczości oraz ze zdjęciami pomniejszonymi.

Dojazd na terenie województwa mazowieckiego (oraz Łódź i okolice) jest w cenie każdego z pakietów.

Każdy pakiet zawiera jednego fotografa, czyli mnie.

Czas oczekiwania na fotografie to max. 60 dni, przy usłudze ekspres jest to 7 dni od daty uroczystości lub pleneru ślubnego.

Bezpłatnie każda Para otrzymuje galerię on-line z hasłem zawierającą do 300 fotografiami na okres do 12 miesięcy od daty oddania pracy.

OSTATNIA AKTUALIZACJA STRONY: 21/06/2021